png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu
  • awc
  • ligwsi
  • Slid
  • Slid1
  • 09
  • 09
  • 09

Decyzja zapadła. Mimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią, ruszyły oficjalne przygotowania do 84. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym Włoszakowice 2021. Impreza odbędzie się w dniach 9-10 stycznia 2021 roku.

Podczas 83. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym w Szczekocinach, które odbyły się w styczniu bieżącego roku,  wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak odebrał z rąk Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Krzysztofa Golwieja akt przyznania prawa organizacji 84. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym w 2021 roku. Zarząd PZKol zdecydował się przyznać organizację wydarzenia tak wysokiej rangi gminie Włoszakowice w związku z sukcesem organizacyjnym zawodów o Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym CX Włoszakowice "Cześć i Chwała Zwycięzcom", które już trzykrotnie odbywały się na terenie parku we Włoszakowicach przy wsparciu Wójta Gminy Włoszakowice oraz GOSiR Włoszakowice. W szrankach o przyznanie organizacji mistrzostw oprócz Gminy Włoszakowice stanęły takie miasta jak Gorzów Wielkopolski, Kędzierzyn Koźle i Złotów. Należy zaznaczyć, iż impreza tej rangi odbędzie się w województwie wielkopolskim dopiero po raz trzeci – wcześniej w roku 1961 organizatorem był Poznań a w 2000 roku Piła.

W poniedziałek 28 września o godzinie 11 odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, podczas którego omówiono organizację imprezy oraz powołano Komitet Organizacyjny oraz harmonogram pracy. Organizatorem Mistrzostw będzie Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Klub Sportowy Kołownik Włoszakowice. Współorganizatorami imprezy będą Polski Związek Kolarski, Wielkopolski Związek Kolarski, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach oraz Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach.

Komitet Organizacyjny


Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Dyrektor Mistrzostw Polski
Grzegorz Mierzyński

Z-ca Dyrektora Mistrzostw Polski
Arkadiusz Szymczak

Kierownik Biura Zawodów
Barbara Dąbkowska

Kierownik Trasy
Mikołaj Poloch
Jerzy Michalski

Kierownik Służb Porządkowych
Marek Wąsowicz
Przemysław Konieczny

Kierownik Służb Technicznych
Rafał Jagodzik
Karol Martynów
Edward Radke

Kwatermistrz
Marek Wojciechowski
Marius Sujecki

Biuro Prasowe
Paweł Borowiec
Marta Mierzyńska

Przekaz TV i video
Paweł Mierzyński

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym to impreza, w której uczestniczy około 400-500 zawodników w różnych kategoriach. Zawody rozpoczną się już 8 stycznia, kiedy to zawodnicy będą mogli oficjalnie odbyć trening przed dwudniowymi zmaganiami. Wieczorem odbędzie się uroczystość otwarcia mistrzostw oraz odprawa techniczna z konferencją prasową.

84. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Włoszakowice 2021 to impreza kolarska rangi jakiej jeszcze w naszej okolicy nie było. Organizowane we wcześniejszych latach edycje Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym na terenie Włoszakowic udowodniły, iż jesteśmy w stanie podołać organizacji tak ważnej imprezy. O kolejnych etapach przygotowań będziemy informować na bieżąco, tymczasem możemy już zademonstrować oficjalne logo mistrzostw.

Arkadiusz Szymczak
zdj. D.J. (Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym CX Włoszakowice „Cześć i Chwała Zwycięzcom” 2019)

kolarstwo przelajowe wloszakowice ok 1