png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu
  • awc
  • ligwsi
  • Slid
  • Slid1
  • 09
  • 09
  • 09

Styczeń 2021 roku zapisał się w naszej gminie jako #zimowastolicakolarstwa. Przez 2 dni najlepsi kolarze z terenu całej Polski walczyli o tytuły Mistrza Polski w kolarstwie przełajowym w różnych kategoriach. 

Przez ostatnie dni oczy kolarskiej Polski były skierowane na Włoszakowice. Dzięki staraniom organizatorów, którymi byli Stowarzyszenie Klub Sportowy „Kołownik” Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także licznej grupie sponsorów zawody zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie. Pogoda również dopisała, gdyż dzięki opadom deszczu i śniegu tarsa wyścigu stała się bardziej wymagająca, jak na Mistrzostwa Polski przystało. Na trasie poza błotem zawodnicy musieli zmierzyć się ze sztucznymi przeszkodami w postać dwóch potężnych ramp oraz kilku mniejszych przeszkód. Podczas imprez w kolarstwie przełajowym w zachodniej Europie takie przeszkody są już standardem, jednakże w naszym kraju Włoszakowice jako pierwsze użyły tego rodzaju przeszkód podczas zawodów w kolarstwie przełajowym.

Niestety zawodnicy biorący udział w zawodach nie mogli liczyć na doping kibiców, ponieważ ze względy na obostrzenia związane z pandemią impreza mogła odbyć się bez udziału publiczności. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznych kibiców tego sportu przygotowali transmisję on-line, której zasięg przekroczył 100 000 odbiorców. Mamy nadzieję, po ilości pozytywnych komentarzy ze strony zawodników, trenerów oraz władz Polskiego Związku Kolarskiego, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję organizować zawody tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski.

Na zakończenie każdego z dni zmagań odbywały się dekoracje najlepszych. Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak wręczył statuetki, puchary oraz koszulki najlepszym zawodnikom i zawodniczkom. Ponadto wśród osób wręczających wyróżenienia znaleźli się także między innymi Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak, Przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz, Prezes PZKol Krzysztof Golwiej oraz zaproszeni goście honorowi.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Wójta Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. 

Aby poczuć klimat tego co działo się na trasie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnej TUTAJ.

Komplet wyników z Mistrzostw znajduje się TUTAJ

Poniżej przypominamy jeszcze raz Komitet Organizacyjny zawodów:

Komitet Organizacyjny

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Dyrektor Mistrzostw Polski
Grzegorz Mierzyński

Z-ca Dyrektora Mistrzostw Polski
Arkadiusz Szymczak

Kierownik Biura Zawodów
Barbara Dąbkowska

Kierownik Trasy
Mikołaj Poloch
Jerzy Michalski

Kierownik Służb Porządkowych
Marek Wąsowicz
Przemysław Konieczny

Kierownik Służb Technicznych
Rafał Jagodzik
Karol Martynów
Edward Radke

Kwatermistrz
Marek Wojciechowski
Marius Sujecki

Biuro Prasowe
Paweł Borowiec
Marta Mierzyńska

Przekaz TV i video
Paweł Mierzyński

Tekst i zdjęcia:
Natalia John