png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu
  • awc
  • ligwsi
  • Slid
  • Slid1
  • 09
  • 09
  • 09

Uśmiechy dzieci mówiły same za siebie – to była ponownie udana akcja. W piątek 4 października, już po raz drugi w tym roku, drużyna sportowa Szoguny Krzycko Wielkie zawitała do krzyckiego oddziału Przedszkola nr 2 we Włoszakowicach.

 

Z powodu październikowej aury na miejsce organizacji akcji wybrano pobliską salę wiejską. Na początku spotkania o nazwie „Ruch to zdrowie – każdy Szogun Ci to powie” zawodnicy drużyny Arkadiusz Szymczak i Kamil Szymczak wdali się w pogawędkę z przedszkolakami. Maluchy opowiadały o tym, jakie sporty znają i same uprawiają. Dowiedziały się, że sportowcem jest się również na co dzień, zdrowo się odżywiając i pomagając słabszym. Zostały ponadto poinformowane o wpływie ruchu na przyswajanie wiedzy. Dzieci starały się także wymienić różne pozycje na boisku oraz części stroju piłkarza.

W drugiej części spotkania przyszedł czas na aktywność fizyczną. Po rozgrzewce, w której królowały podskoki i pajacyki, zabrano się za gry. Zabawa „raz, dwa, trzy Szogun patrzy” sprawiła mnóstwo frajdy zarówno przedszkolakom, jak i goszczącym w sali zawodnikom. Następnie młodzi sportowcy wcielili się w kierowców, zręcznie manewrując „na ruchliwej ulicy”. Sprawdzono też koordynację i równowagę najmłodszych. W końcowej fazie wizyty odbył się konkurs rzutów karnych. Podzielone na trzy grupy wiekowe dzieci z wielką radością przystąpiły do tego wyzwania – zdobywały piękne bramki i przybijały „piątki” z Szogunami.

Spotkanie zwieńczone zostało wręczeniem medali „Małego Szoguna” wszystkim przedszkolakom. Dzieci zrewanżowały się pięknymi podziękowaniami i dyplomami dla przedstawicieli krzyckiej drużyny.

Brak wydarzeń

Mapa tras rowerowych

bnr

bnr

bnr