png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu
  • awc
  • ligwsi
  • Slid
  • Slid1
  • 09
  • 09
  • 09

Pod koniec października powiększyło się grono lekkoatletycznych medalistów Mistrzostw Polski związanych z naszą gminą. Do grupy sportowców dołączyła Zofia Marcinek, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zofia Marcinek swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w czwartej klasie szkoły podstawowej. Początkowo była to gimnastyka akrobatyczna, gdzie trenowała pod okiem Dariusza Wandolskiego. Z biegiem czasu zaczęła systematycznie uczęszczać na zajęcia z lekkiej atletyki prowadzone przez Łukasza Stachowiaka.

- Zdecydowałam się postawić na sport już jako uczennica szkoły podstawowej wstępując do sekcji gimnastycznej i lekkoatletycznej w Bukowcu Górnymm – przyznaje Zofia Marcinek i dodaje - Wygranie „gimnazjady” w konkurencji 300 m zadecydowało o tym że chcę trenować dalej LA.

Pierwszym dużym sukcesem Zofii Marcinek było jednak zdobycie wraz z drużyną reprezentującą UKS „Sokolik” złotego medalu Mistrzostw Powiatu w Sztafetowym Biegu Przełajowym na dystansie 10x800m. Później startowała w czwórboju lekkoatletycznym, gdzie zdobyła drużynowo srebrny medal Mistrzostw Powiatu. Jednak największe sukcesy indywidualne odniosła będąc już w gimnazjum. Najpierw została Mistrzynią Powiatu we wspomnianym już biegu na 300m, następnie zdobyła złote medale w biegach przełajowych na dystansie 1600m i na stadionie na 1000 m z bardzo dobrym wynikiem 3:26,40. Warto podkreślić, iż jest to aktualny rekord szkoły. Również aktualny rekord szkoły na dystansie 2000 m z czasem 7:47,37 należy do niej.

Do sukcesów bohaterki tego artykułu należy dodać medale zdobyte wraz z drużyną – złoty medal w biegach przełajowych, srebrny w lidze Lekkiej Atletyki oraz brązowy medal w biegu sztafetowym 10x800 m. Należy w tym miejscu wspomnieć o niezwykle wysokim, czwartym miejscu w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Za namową koleżanki Karoliny oraz trenera Łukasza Stachowiaka Zofia Marcinek zdecydowała się kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie w klasie sportowej o profilu lekkoatletycznym. Bardzo dobrze przepracowany okres wakacyjny oraz kontynuacja treningów w nowej szkole pod okiem doświadczonej trenerki Lucyny Chmielarz przyniosły szybko efekty.

- Nowa szkoła to nowe wyzwania. W szkole spotkałam się z innymi ludźmi, jeszcze poznajemy się wzajemnie. Swoją dobrą formę zawdzięczam ćwiczeniom, które prowadził pan Dariusz Wandolski, a także stałym treningom lekkoatletycznym na zajęciach z panem Łukaszem Stachowiakiem. W czasie ostatnich letnich wakacji bardzo dużo czasu poświęciłam na treningi biegowe. Biegałam co drugi dzień minimum 5 km. Moja praca treningowa przyczyniła się do tego, że zostałam zauważona w LO w Puszczykowie. W klubie MKS Juvenia trenuje u pani Lucyny Chmielarz. Treningi odbywają się codziennie od godziny 14:40 do 16:15. We wrześniu zostałam powołana do reprezentacji szkoły w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych a następnie do reprezentacji szkoły w Wielkopolskich Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Dostanie się do drużyny reprezentującą nową szkołę oraz zdobycie Mistrzostwa Wielkopolski w sztafecie 10x1000 m było preludium do sukcesu ogólnopolskiego. 29 października wraz z drużyną reprezentującą puszczykowskie LO stanęła na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w sztafecie 10x1000 m.

- Pod koniec października pojechałyśmy do Olszyny na Mistrzostwa Polski Szkół w sztafetowych biegach przełajowych, gdzie zdobyłyśmy trzecie miejsce. Emocje towarzyszyły nam w czasie całego biegu. Jadąc do Olszyny czułyśmy, że ciąży na nas duża odpowiedzialność, bo byłyśmy jedyną drużyną reprezentującą województwo wielkopolskie. Po starcie bardzo się cieszyłyśmy, bo szybko objęłyśmy prowadzenie, lecz w późniejszych biegach spadłyśmy na trzecie miejsce. Bardzo starałyśmy się trzymać czołówki. Wygrać się nie udało, mimo wszystko zdobycie trzeciego miejsca bardzo na ucieszyło.

A jakie cele ma nasz bohaterka na najbliższy czas?

- Moim najbliższym celem jest poprawa czasu na 800 m i 400 m. A co będzie później zobaczymy.

Życzymy Zofii Marcinek wielu sukcesów, wytrwałości oraz omijania kontuzji!

FB_IMG_1574072425220.jpgFB_IMG_1574072421641.jpg

12 Lip
Zajęcia Jogi
12 07 11:00 - 12:00
19 Lip
IV kolejka Ligi Gminnej
19 07 10:00 - 13:00
19 Lip
Zajęcia Jogi
19 07 11:00 - 12:00
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

Mapa tras rowerowych

bnr

bnr

bnr