png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu
  • awc
  • ligwsi
  • Slid
  • Slid1
  • 09
  • 09
  • 09

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach w roku 2019.

Klub liczy 92 zawodników. Członkami wspierającymi działalność klubu są rodzice zawodników.
Szkolenie organizowane jest w dwie soboty miesiąca. Klub zatrudnia 5 szkoleniowców, 10 sędziów szachowych.

W ramach szkolenia dzieci brały udział w turniejach, które były, organizowane na terenie gminy Włoszakowice. Udział w tych turniejach pozwalał zweryfikować umiejętności dzieci, skorygować plan szkolenia. Jednocześnie organizowane turnieje klasyfikacyjne pozwalały wypełnić normy na kategorie - co jest widocznym znakiem przyrostu umiejętności szachowych. W turniejach organizowanych we Włoszakowicach brali też udział zawodnicy spoza gminy. Taka organizacja turniejów pozwala na kontrolę poziomu szkolenia w stosunku do umiejętności rówieśników.
Dzięki turniejom towarzyskim popularyzowane były szachy na terenie gminy i powiatu.
 
Dzieci  i młodzież startowała w omawianym okresie w zawodach IV i III Wielkopolskiej Ligi Juniorów, w Półfinałach Wielkopolski Juniorów w Lesznie i Młodzików, w Finale Wojewódzkim Juniorów i Młodzików w Sypniewie, w Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół w szachach drużynowych w Pokrzywnie, Mistrzostwach Polski Szkół w szachach błyskawicznych w Katowicach, w Mistrzostwach Powiatowych szkół, w Mistrzostwach Wojewódzkich Szkół, w Mistrzostwach Województwa Młodzików i Juniorów, w Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików w Łazach,  w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Dąbkach, w Finale Wojewódzkim Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole,  w turnieju rodzinnym we Wrocławiu, w ogólnopolskich turniejach w Gnieźnie i Trzciance,     licznych turniejach towarzyskich i klasyfikacyjnych  różnej rangi na terenie powiatu i województwa.
Osiągnięcia  2019

W Półfinałach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Lesznie w różnych grupach wiekowych medale zdobyli:
złoty medal – Julia Włodarczyk, Tobiasz Walkowski, Janiszewska Karolina
srebrny medal- Jagodzik Zofia, Wawrzyniak Julia, Biegański Mikołaj, Jonasz Walkowski,
brązowy medal- Wawrzyniak Maja, Klaudia Obiora-Cansever, Lorenz Rafał, Wolniczak Wiktoria.
Aż 20 zawodników na startujących 45 z Włoszakowic uzyskało prawo startu w finale wojewódzkim.

W Wojewódzkich Mistrzostwach Juniorów i Młodzików w Sypniewie udział wzięło 16 zawodników. Prawo startu w Makroregionalnych Mistrzostwach w szachach klasycznych uzyskało 6 zawodników.

W Mistrzostwach Wielkopolski w szachach klasycznych Karolina Janiszewska była na 4 miejscu w grupie d-18.  W grupie d-9 na 6 miejscu ukończyła zawody Julia Włodarczyk, na 7 miejscu Klaudia Obiora-Cansever, na 9 miejscu Lena Owsianna. Aż sześciu zawodniku uzyskało kwalifikacje na zawody makroregionalne: Tobiasz Walkowski, Lena Owsianna, Julia Włodarczyk, Klaudia Obiora-Cansever, Zofia Jagodzik i Maja Wawrzyniak.

W Finale Wojewódzkim Edukacji przez Szachy w każdej grupie turniejowej zajęły czołowe miejsca zdobywając medale:
Klasy II Dziewczęta    1.Włodarczyk Julia
Klasy III  Dziewczęta   2.Osianna Lena
Chłopcy  klasa III   2.Adamski Mateusz
Drużynowo zdobyli srebrny medal.

Na Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół medale zdobyli: złoty Julia Włodarczyk  klasy II, brązowy Jonasz Walkowski szkoły ponadpodstawowe.
Na Mistrzostwach Województwa Juniorów i Młodzików w szachach Szybkich srebrny medal zdobyła Karolina Janiszewska.
Na Półfinałach Polski  w Łazach– eliminacje strefowe srebrny medal zdobyła Julia Włodarczyk, jednocześnie z Leną Owsianną wywalczyła udział w Finałach Polski.
 
Na Makroregionalnych Mistrzostwach punkty współzawodnictwa wywalczyły Julia Włodarczyk, Klaudia Obiora-Cansever, Lena Owsianna, Julia Wawrzyniak.
Grając drużynowo w III Wielkopolskiej Lidze Juniorów drużyna zajęła 9 miejsce i utrzymała się  w rozgrywkach w następnym roku, drużyny zajęły 9 i 14 miejsce w rozgrywkach IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów
Normy na kategorie wypełnili:
I Jonasz Walkowski (częściowa)
II Julia Włodarczyk, Martyna Apolinarska,
III - Włodarczyk Dominik, Samol Zofia, Chojnacka Michalina, Krakowiak Filip, Basiura Fabian
IV - Zielinowski Witold, Jagodzik Marcin, Adamski Mateusz, Dziubak Natalia, Wieland Marcelina, Samol Zofia, Podgórny Jakub, Basiura Fabian, Mrukowski Michał, : Andrzejewski Radosław, Niemczyk Franciszek, Wira Adrian, Mierzyński Nikodem, Staszkiewicz Kacper, Jankowiak Adrian;. Jasiński Rafał, Biegańska Natalia, Giżycki Aleksander, Goliński Michał, Krawczyk Filip ,Skrzypczak, Pawłowska Zofia
V-Jasiński Rafał, Ratajczak Kinga, Obiora Damian, Witkiewicz Oktawiusz, Primel Milena, Murek Tolisława, Jankowiak Adrian, Dąbkowska Katarzyna, Stanek Jakub, Fligier Maksymilian, Kulczykowski Emil, Wojciech Aleksander, Gomuluch Filip, Murawski Antoni, Grabowy Wiktoria, Ewa Kaczmarek, Witkiewicz Tobiasz, Szczepaniak Szymon, Manc Maksymilian, Szymkowiak Kacper Krakowiak Filip, Giera Alan, Dąbrowski Krzysztof, Chwalczuk Wiktor, Ambroż Mateusz, Stupała Szymon, Borowiec Stanisław, Pitrowski Tobiasz, Spychała Olivier, Liberka Grzegorz, Matysiak Antoni, Kropiewnicki Kacper,  Ziółkowska Maja, Tajchert Michalina, Bortel Marta, Turek Zuzanna, Wilczak Julia.
 
Ranking FIDE podnieśli: Włodarczyk Julia, Walkowski Jonasz, Walkowski Tobiasz,Walkowski Miłosz,  Janiszewska Karolina, Grabsztunowicz Monika, Lorenz Rafał, Biegański Mikołaj, Walkowski Miłosz, Walkowska Wiesława.
Normy na klasy sportowe
II - Walkowski Jonasz
III- Walkowski Jonasz, Janiszewska Karolina,
 
Punkty współzawodnictwa dla dzieci uzdolnionych w programie ministerialnym: Julia Włodarczyk, Klaudia Obiora-Cansever, Lena Owsianna, Julia Wawrzyniak
Na Finale Województwa Wielkopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Włoszakowice zajęła 4 miejsce i uzyskała awans do finałów Polski.
Drużyna  zagrała  w składzie Rafał Lorenz, Mikołaj Biegański, Karolina Janiszewska, Monika Grabsztunowicz  i  Wiktoria Wolniczak  brała udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół w szachach drużynowych w Pokrzywnie i zajęła 13 miejsce, indywidualnie na szachownicy 4 na 9 miejscu.
 
Na Finale Województwa Wielkopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zbąszyniu   drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Włoszakowice zajęła 4 miejsce i uzyskała awans do finałów Polski.
Drużyna zagrała w składzie: Gabriela Zielinowska, Nikodem Wolniczak, Alicja Janiszewska, Szymon Biegański. Gabriela Zielinowska indywidualnie na 3 szachownicy zajęła 2 miejsce.
 
Na Finale Województwa Wielkopolskiego Igrzysk Dzieci drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Włoszakowice zajęła 7 miejsce
Drużyna zagrała w składzie Blanka Mierzyńska, Filip Zielinowski, Dominik Włodarczyk i Zofia Jagodzik. 
Dla wyróżniających się zawodników klub po raz zorganizował obóz szachowo-kondycyjny w Sypniewie, w którym udział wzięło 16 zawodników.
W ciągu roku kalendarzowego klub organizuje  w gminie Włoszakowice sporo  turniejów szachowych otwartych także dla zawodników spoza klubu.
 
We Włoszakowicach odbyły się  następujące zawody:
-klasowe turnieje z edukacji przez szachy
-Finał Szkolny Edukacji przez szachy
-Zimowy Maraton Szachowy
-piątkowe turnieje lizakowe
-Wielkanocne Turnieje Klasyfikacyjne
-Mistrzostwa Drużynowe o Puchar Dyrektora Szkoły
-Turniej Szachów Szybkich o Puchar Pani Prezes
-Turniej Szachów Szybkich Witajcie Wakacje
-Turniej Szachów Szybkich Żegnajcie Wakacje
-Mistrzostwa Szkoły i Klubu
-Mistrzostwa Wojewódzkie w szachach szybkich do lat 7
-Mistrzostwa Wojewódzkie Szkół Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole
-Turniej z okazji Święta Niepodległości
-Turniej Mikołajkowy
-Turniej Bożonarodzeniowy.
 
Uprawnienia sędziowskie uzyskali zdając egzaminy Rafał Lorenz, Monika Grabsztunowicz  i Agnieszka Grabsztunowicz , Janiszewska Karolina klasa młodzieżowa, a uprawnienia sędziego klasy III Jonasz Walkowski, klasy II Miłosz Walkowski.
 
Doceniając wkład pracy i sukcesu zawodników Polski Związek Szachowy przyznał nagrody:
1.Hetman dla Nauczyciela roku 2019 Edukacji przez szachy nadany przez Polski Związek Szachowy i Ministerstwo Edukacji Narodowej dla  instruktor – Wiesławy Walkowskiej;
2.Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego w stopniu brązowym dla Wiesławy Walkowskiej i Tadeusza Górnego dyrektora ZSO Włoszakowice,
3.Honorowy tytuł Człowieka Roku 2019 w plebiscycie leszczyńskiej gazety ABC dla Wiesławy Walkowskiej.
 
Działalność klubu jest możliwa dzięki życzliwości wielu ludzi i instytucji: dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach pan Jarosław Zielonka, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach, Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, Urząd Gminy Włoszakowice, Wodstal Włoszakowice, Nadleśnictwo Włoszakowice, Starostwo Leszczyńskie, szereg firm prywatnych.
Działalność szachowa była możliwa dzięki pozyskaniu funduszy z ministerialnego projektu „Program Klub”, Polskiego Związku Szachowego za wsparcie i pomoc w realizacji programu ”Klub Szachowy w Szkole” i projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Pozyskane finanse w ramach tych projektów pozwoliły zintensyfikować działalność szachową we Włoszakowicach.
 
Za wsparcie działalności dziękujemy.
Szczególne podziękowania należą się Rodzicom zawodników za pomoc w organizacji zawodów, sędziom i instruktorom pracującym w klubie za zajęcia, zawody klubowe i szkolne.
Największe  jednak podziękowania należą się zawodnikom, za czas spędzany przy szachownicach, za postawę fair play na zawodach, za pracę nad własnymi umiejętnościami.
Ze względu na wartości płynące z nauki szachów działalność klubu będzie kontynuowana w następnym roku.
 
tekst i zdjęcia: Wiesława Walkowska
79922470_1255991674611000_2158291082796859392_o.jpg78948637_1249744005235767_2879587336436318208_o.jpg79981651_1249264401950394_1596727927070785536_o.jpg79467636_1255991274611040_820415354277724160_o.jpgMistrzostwa_Wielkopolski_do_lat_7.jpgMistrzostwa_Wielkopolski_Edukacja_przez_Szachy_1.jpgKarolina_Janiszewska_1.pngturniej_z_okazji_Święta_Niepodległosći.jpg80563808_1256707424539425_7939285392124018688_o.jpgWicemistrzyni_Wielkopolski_K.Janiszewska.jpgbożonarodzeniowy.jpg20191130_101556.jpgMistrzostwa_Wielkopolski_Edukacja_przez_Szachy_2.JPGTurniej_Mikłojkowy.jpg79270576_743719266097596_2837422126368030720_n.jpg80880187_1256706041206230_7144320141436649472_o.jpgpożegnanie_lata_Boszkowo.jpg80221412_1256707341206100_8577758561579302912_o.jpg78082068_561186588014817_1196601188863180800_n.jpgJulia_Włodarczyk.png80055244_1249744115235756_4940250617139429376_o.jpg79675081_1255990811277753_5962495117540458496_n.jpg80655551_1255990804611087_7518444881346297856_n.jpg
 
12 Lip
Zajęcia Jogi
12 07 11:00 - 12:00
19 Lip
IV kolejka Ligi Gminnej
19 07 10:00 - 13:00
19 Lip
Zajęcia Jogi
19 07 11:00 - 12:00
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

Mapa tras rowerowych

bnr

bnr

bnr