png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu

12 stycznia 2020 r. w Szczekocinach oficjalnie przyznano Gminie Włoszakowice prawo do organizacji 84. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym w roku 2021. Decyzję tą ogłosił Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Krzysztof Golwiej.

 

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym delegacja gminy Włoszakowice w składzie: Robert Kasperczak - Wójt Gminy Włoszakowice, Marek Wąsowicz - Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Włoszakowice, Grzegorz Mierzyński - Prezes Klubu Sportowego Kołownik, Barbara Dąbkowska i Mikołaj Poloch - członkowie zarządu KS Kołownik, odebrała z rąk Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Krzysztofa Golwieja akt przyznania prawa organizacji 84. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym w 2021 roku.

Zarząd PZKol zdecydował się przyznać organizację wydarzenia tak wysokiej rangi klubowi z Włoszakowic w związku z sukcesem organizacyjnym zawodów o Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym CX Włoszakowice "Cześć i Chwała Zwycięzcom", które już trzykrotnie odbywały się na terenie parku we Włoszakowicach przy wsparciu Wójta Gminy Włoszakowice oraz GOSiR Włoszakowice.
W szrankach o przyznanie organizacji mistrzostw oprócz Gminy Włoszakowice stanęły takie miasta jak Gorzów Wielkopolski, Kędzierzyn Koźle i Złotów.