png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu
  • awc
  • ligwsi
  • Slid
  • Slid1
  • 09
  • 09
  • 09

19 stycznia w krzyckiej sali wiejskiej królowało to, co przedstawiciele płci męskiej lubią najbardziej, czyli e-sport i pizza. Wszystko za sprawą dwóch imprez zorganizowanych przez grupę pasjonatów zrzeszonych wokół miejscowej drużyny piłkarskiej.

 

II Mistrzostwa Krzycka Wielkiego w grę elektroniczną FIFA 20, podobnie jak poprzednia edycja, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy z całej naszej gminy. Wystarczyło kilkadziesiąt godzin, by zapełnić listę startową. W dniu zawodów na uczestników zmagań czekały stanowiska z czterem konsolami i telewizorami, wielkogabarytowa plansza z rozpiską meczów oraz poczęstunek przygotowany przez mieszkanki wsi.

32 zawodników zostało przypisanych do 8 czteroosobowych grup, w ramach których odbywały się mecze „każdy z każdym”. Dwóch najlepszych graczy z każdej grupy awansowało do fazy pucharowej, gdzie rozegrano spotkania 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.
Po 64 zaciętych pojedynkach ostatecznym zwycięzcą turnieju okazał się Kacper Łeszyk z Krzycka Wielkiego (FC Barcelona), który w wielkim finale pokonał 3:2 Bartosza Dorozińskiego z Jezierzyc Kościelnych (FC Barcelona). W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z kolei Oskar Ratajczak (Liverpool) i Piotr Łeszyk (FC Barcelona) z Krzycka Wielkiego, a spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 na korzyść tego pierwszego.
Zdobywców trzech pierwszych miejsc nagrodzono pucharami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

***
W trakcie turnieju e-sportu odbył się także tzw. Szybki Szogun. Konkurencja ta polegała na jak najszybszym zjedzeniu całej pizzy o nazwie „Szogun” z menu restauracji Strefa Dobrego Smaku w Sądzi. Do walki o miano lokalnego pożeracza pizzy stanęło sześciu śmiałków. Na znak organizatora Piotr, Grzegorz, Arkadiusz, Dawid, Jacek i Bartek zaczęli pochłaniać włoski przysmak. Bezkonkurencyjny pod tym względem okazał się Jacek Kaczmarek z Krzycka Wielkiego, któremu wykonanie zadania zajęło tylko 9 minut i 20 sekund. W nagrodę otrzymał okazały puchar, bon na 50 zł do wykorzystania w „Strefie” oraz 50 zł w gotówce.
Fundatorem nagród w „Szybkim Szogunie” była restauracja Strefa Dobrego Smaku w Sądzi. Szoguny Krzycko Wielkie pragną podziękować wszystkim uczestnikom niedzielnych zmagań oraz osobom, które pomogły przy ich organizacji.

Zdjęcia dostępna fanpage'u Szogunów: https://www.facebook.com/szogunykw/


K. Sz.

12 Lip
Zajęcia Jogi
12 07 11:00 - 12:00
19 Lip
IV kolejka Ligi Gminnej
19 07 10:00 - 13:00
19 Lip
Zajęcia Jogi
19 07 11:00 - 12:00
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

Mapa tras rowerowych

bnr

bnr

bnr