Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Spotkanie podsumowujące organizację Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

16 lutego w salce masońskiej Pałacu Sułowskich we Włoszakowicach odbyło się spotkanie podsumowujące organizację 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Gmina Włoszakowice była po raz pierwszy organizatorem imprezy kolarskiej o tak dużej randze. Przypomnijmy, Polski Związek Kolarski przyznał organizację imprezy Włoszakowicom między innymi dzięki profesjonalnej organizacji corocznego Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Organizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Klub Sportowy KOŁOWNIK Włoszakowice przy współudziale wielu sponsorów i instytucji publicznych i prywatnych. Jednakże trzon imprezy tworzył Komitet Organizacyjny, przewodniczącym którego został prezes włoszakowickiego KOŁOWNIKA Grzegorz Mierzyński obejmując jednocześnie rolę Dyrektora Wyścigu. W skład Komitetu Organizacyjnego weszli ponadto:
Z-ca Dyrektora Mistrzostw Polski - Arkadiusz Szymczak
Kierownik Biura Zawodów - Barbara Dąbkowska
Kierownik Trasy - Mikołaj Poloch, Jerzy Michalski
Kierownik Służb Porządkowych - Marek Wąsowicz, Przemysław Konieczny
Kierownik Służb Technicznych - Rafał Jagodzik, Karol Martynów
Kwatermistrz - Marek Wojciechowski, Marius Sujecki
Biuro Prasowe - Marta Mierzyńska, Paweł Borowiec
Przekaz TV i video - Paweł Mierzyński.
Podczas potkania omówiono imprezę pod kątem finansowym i marketingowym. Zgodnie z danymi otrzymanymi na koniec stycznia, informacje o imprezie dotarły do ponad 3,1 mln odbiorców. Transmisja z mistrzostw została wyświetlona 140 tys. razy a o imprezie pisały największe media sportowe w Polsce, między innymi Wirtualna Polska, TVP Sport, Eurosport i Interia. Wydarzenie było bardzo dobrze odebrane zarówno przez zawodników i trenerów jak również i przez władze PZKol z prezesem Krzysztofem Golwiejem na czele. Organizacja imprezy oraz przygotowana trasa były na najwyższym poziomie o czym świadczą porównania imprezy do zawodów organizowanych w Belgii – dla niewtajemniczonych Belgia jest „mekką” kolarstwa przełajowego, a zawody organizowane w tym kraju są wzorem do naśladowania. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż po raz pierwszy w Polsce w wyścigach przełajowych wykorzystano rampy.
W ramach podziękowań wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak wręczył na ręce członków Komitetu Organizacyjnego pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Ponadto Panu Grzegorzowi Mierzyńskiemu, Dyrektorowi MP, który nie mógł być obecny podczas dzisiejszego spotkania, wójt w późniejszym terminie przekaże pamiątkową statuetkę oraz grawerton.
84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Włoszakowice Roberta Kasperczak, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Na zakończenie spotkania nastąpiło rozwiązanie Komitetu Organizacyjnego. 

tekst: Arkadiusz Szymczak
zdj. Natalia John