Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Mistrzostwa Ziem Zachodnich w kickboxingu im. Pawła Mikołajczaka Włoszakowice 2021

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Ponad dwustu zawodników i zawodniczek z całego kraju, od dzieci przez kadetów, juniorów do seniorów, uczestniczyło w kickboxerskiej oraz bokserskiej rywalizacji na hali sportowo - środowiskowej we Włoszakowicach.

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy „Polonia Leszno 1912”. Zgodnie z reżimem sanitarnym związanym z epidemią Sars CoV - 2, do walk mogli stanąć wyłącznie ci zawodnicy, którzy posiadają licencje związkowe. Niestety sportowcy biorący udział w zawodach nie mogli liczyć na doping kibiców, ponieważ impreza mogła odbyć się bez udziału publiczności.

Rozpoczęcie rywalizacji poprzedzone było ważeniem uczestników, przypisaniem ich do odpowiedniej kategorii wagowej oraz losowaniem kolejności walk.

Zawody oficjalnie otworzył Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, który przywitał zawodników, trenerów, sędziów oraz zaproszonych gości wśród których obecny był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Jedną z dwóch rozgrywanych imprez były Mistrzostwa Ziem Zachodnich w kickboxingu full contact im. Pawła Mikołajczaka. Patron tego turnieju to zmarły przedwcześnie zawodnik i trener Polonii 1912 Leszno. Leszczyński klub na czele z Albinem Pudlickim nie daje zapomnieć o tym zawodniku i organizują zawody sportowe jego imienia. Drugim turniejem w którym rywalizowali zawodnicy to XXIII Turniej Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka.
Na ringu, gdzie obywały się walki w  kickboxingu zawodnicy poszczególnych kategorii wagowych oraz wiekowych odbyli walki eliminacyjne, gdzie zwycięzcy awansowali do ćwierćfinałów, następnie do półfinałów. Ostatecznie najlepsi zawodnicy spotkali się w finałach w swoich kategoriach wagowych i wiekowych. Komplet wyników z Mistrzostw Ziem Zachodnich w kickboxingu full contact im. Pawła Mikołajczaka dostępny jest TUTAJ.
Na drugim ringu, gdzie toczył się turniej bokserski zawodnicy po stoczonej walce otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyniku z XXIII Turnieju Bokserskiego im. Włodzimierza Pawlaka. dostępne są TUTAJ.
Podsumowaniem zawodów było wręczenie przez Wójta Gminy Włoszakowice Robert Kasperczaka pucharów dla Najlepszej Zawodniczki, Najlepszego Zawodnika, Najlepszego Trenera oraz Najlepszego Zawodnika Klubu „Polonia 1912”.
Pieczę nad organizacją całej imprezy trzymał pan Albin Pudlicki.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz Polskiego Związku Kickboxingu.
Obszerna galeria zdjęć dostępna TUTAJ.

Tekst i zdjęcia Natalia John