Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility II Piknik Rodzinny w Krzycku Wielkim

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

24 lipca w Krzycku Wielkim odbył się II Piknik Rodzinny zorganizowany przez sołtys z radą sołecką. Impreza była przeprowadzona w sportowo-zabawowej atmosferze, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas imprezy organizatorzy i współorganizatorzy (Ochotnicza Straż Pożarna w Krzycku Wielkim, Szoguny Krzycko Wielkie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji) przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się jak zwykle zamki dmuchane i animacje prowadzone przez animatorki. Dla najmłodszych uczestników pikniku Szoguny przygotowały konkurencję „rzutek”. Rodzinną konkurencją (rodzic + dziecko) był rzut balonem z wodą na odległość. Starsi z kolei chętnie korzystali z przygotowanego bufetu oraz brali udział w turnieju strzeleckim.

OSP w Krzycku Wielkim przygotowała kilka atrakcji. Najmłodsi uczestnicy chętnie korzystali z możliwości łowienia wędką drewnianych rybek oraz łowienia magnesem pluszowych zabawek. Uczestnicy pikniku mogli również spróbować swoich sił w zabawie z hydronetką oraz prądownicą strażacką, gdzie musieli wykazać się celnością i cierpliwością. Dzieci również chętnie oglądały i fotografowały się w samochodach pożarniczych.

Podczas imprezy swoje możliwości wokalne zaprezentowała Klaudia Józefczak, 9-cio letnia mieszkanka Krzycka Wielkiego, która wspaniale wykonała trzy utwory. Z kolei ratownik medyczny Adam Lemański w bardzo wyczerpujący i jasny sposób przedstawił najważniejsze informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy, w tym między innymi resuscytację krążeniowo-oddechową oraz sposób na pomoc przy zadławieniu. Ciekawym punktem pikniku był mecz pomiędzy kawalerami oraz żonatymi mieszkańcami Krzycka Wielkiego, który wygrali panowie w stanie wolnym.

Pod koniec pikniku wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, Przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz oraz sołtys Krzycka Wielkiego Natalia Walkowiak wręczyli najlepszym pamiątkowe medale i gadżety ufundowane przez GOSiR a Kamil Szymczak wręczył puchary i nagrody w klasyfikacji open w rzutkach ufundowane przez Szoguny Krzycko Wielkie. Około godziny 19 zakończyła się pierwsza część imprezy.

Druga część pikniku planowo rozpocząć się miała o godzinie 20:30, lecz z uwagi na długo świecące słońce rozpoczęła się prawie godzinę później. Kino plenerowe oraz przygotowana w ramach seansu animacja dla całej rodziny pt. Madagaskar ściągnął przed krzycką salę kilkadziesiąt osób, głównie rodziny z dziećmi.

Organizatorem imprezy była sołtys z radą sołecką, wspierani przez Szoguny Krzycko Wielkie oraz OSP w Krzycku Wielkim. Imprezę finansowo i organizacyjnie wsparła Gmina Włoszakowice, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tekst Arkadiusz Szymczak
Zdjęcia Natalia John