Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rozpoczął się Ogólnopolski Zlot Kolarski „W Krainie Lasów i Jezior”

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Rozpoczął się Ogólnopolski Zlot Kolarski „W Krainie Lasów i Jezior”. Jest to już 11 edycja imprezy, której członkowie zakwaterowani są w Boszkowie-Letnisku. Zlot potrwa do niedzieli.

Coroczna impreza ściąga do naszej gminy kilkudziesięciu pasjonatów turystyki kolarskiej z terenu całego kraju. W tym roku w zlocie udział bierze około 60 uczestników. Oficjalne rozpoczęcie zlotu nastąpiło 26 sierpnia, w którym uczestniczyli między innymi starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, prezes oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kościanie Tadeusz Krzyżanowski, rzeźbiarz Jerzy Sowijak oraz kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Szymczak.

Uczestnicy zlotu podczas trzech dni przejadą około 130 kilometrów, zwiedzając między innymi wszystkie miejscowości naszej gminy, gdzie znajdują się rzeźby Jerzego Sowijaka. Sam artysta również weźmie udział w zlocie, podczas którego opowie o historii powstawania rzeźb oraz o osobach, które rzeźby prezentują.  

Głównym organizatorem imprezy jest oddział PTTK w Kościnie MKKT-PTTK „Łaziki” we Włoszakowicach przy udziale między innymi Starostwa Powiatowego w Lesznie, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach oraz Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. 

Arkadiusz Szymczak

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR