Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Liga Gminna wróciła po przerwie w rozgrywkach

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Po wakacyjnej przerwie do gry powrócili zawodnicy uczestniczący w Lidze Gminnej. W sobotę 28 sierpnia na krzyckim Orliku odbyła się V kolejka rozgrywek.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim sprawozdaniem z sobotniego wieczoru.

Pierwsze spotkanie zapowiadało się jako hit kolejki. Lider z Włoszakowic kontra wicelider z Bukówca Górnego. Mecz był wyrównany, ze wskazaniem na Bukówiec Górny. Szybko zresztą zweryfikowali swoje mistrzowskie aspiracje i wyszli na prowadzenie po strzale Artura Musialeka. Ten niezwykle skuteczny zawodnik ponownie dał się we znaki rywalom i zaaplikował Włoszakowicom jeszcze dwie bramki przed przerwą. Po przerwie wynik nie uległ zmianie i to Bukówiec Górny został nowym liderem Ligi Gminnej.

Statystyki spotkania

***

Niestety FC Sądzia nie dojechała na mecz z Jezierzycami Kościelnymi. Walkower 6:0 na korzyć Jezierzyc. Miłym akcentem było natomiast wręczenie statuetki Zawodnika IV Kolejki dla Jakuba Śliwińskiego.

***

W trzecim zaplanowanym meczu Grotniki Team chciały pójść za ciosem i po efektownej wygranej z Sądzią w poprzedniej kolejce pokonać kolejny zespół. Rywalem biało-niebieskich było Zbarzewo, które radzi sobie coraz lepiej w naszych rozgrywkach. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Grotnik, jednak dość szybko odpowiedzieli przeciwnicy – Dawid Kuśnierek przelobował bramkarza „i mecz rozpoczął się od początku”. Zawodnicy z Grotnik nie dali jednak większych szans rywalom i zaaplikowali im jeszcze kila bramek. Czterema golami popisał się Oskar Grześkowiak.

Statystyki spotkania

***

Na zakończenie Szoguny Krzycko Wielkie podejmowały zespół Orła Dłużyna. Mecze tych zespołów zawsze były bardzo wyrównane, więc i tym razem można było się spodziewać takie pojedynku. Smaczku dodawał fakt, iż zespoły w tabeli dzielił tylko 1 punkt. Obie drużyny, jak na miarę możliwości swoich kadr, przystąpiły do meczu w okrojonych składach. Tym razem mecz pomimo zaciętości był jednostronny. Drużyna z Krzycka Wielkiego pewnie pokonała rywala, dzięki czemu nie straciła kontaktu do lidera i wicelidera i wciąż liczy się w walce o tytuł.

Statystyki spotkania

***

W tabeli najistotniejsza zmiana zaszła na szczycie, gdzie lider i wicelider zamienili się miejscami.

Aktualna tabela

W klasyfikacji króla strzelców na czele Oskar Grześkowiak (Grotniki Team) i Artur Musielak (Bukówiec Górny) z 14 golami. Tuż za ich plecami Artur Migdałek (Szoguny Krzycko Wielkie), który może pochwalić się 12 trafieniami.

Klasyfikacja króla strzelców

W klasyfikacji Fair Play jak dotąd Zbarzewo i Szoguny Krzycko Wielkie nie mają kar indywidualnych. Na drugim biegunie Bukówiec Górny, którego zawodnicy już pięciokrotnie oglądali żółte kartoniki.

Następna kolejka już za dwa tygodnie – 11 września.

Arkadiusz Szymczak

Zdj. Adam Marciniak

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR