Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Przedostatnia, emocjonująca kolejka Ligi Gminnej

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

11 września 2021 roku, na Orliku w Krzycku Wielkim rozegrana została VI kolejka Ligi Gminnej. Wszystkie spotkania były ważne do układu tabeli. Zapraszamy do krótkiego sprawozdania.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się równo o godzinie 20. FC Sądzia chciała poszukać pierwszych ligowych punktów w meczu z Orłem Dłużyna - drużyną, która chciała zmyć plamę po ostatniej porażce. Sądzia, jako zespół zamykający naszą tabelę nie był faworytem, jednakże mocny skład pozwolił na wyrównaną grę. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Statystyki spotkania

***

W drugim spotkaniu wicelider z Włoszakowic grał z trzecią drużyną ligi Szogunami Krzycko Wielkie. Mecz był szybki obfitujący w wiele ciekawych akcji. Drużyna z Włoszakowic starała się grać kombinacyjnie, ich rywale z kolei nastawili się na długie podanie. Do przerwy po wyrównanej grze utrzymał się remis. W drugiej połowie zawodnicy Włoszakowic wykazali się lepszą skutecznością pod bramką Szogunów wykorzystując swoje sytuacje i ostatecznie zwyciężając. Bohaterem spotkania został Przemysław Pawłowski, strzelec pięciu bramek dla Włoszakowic.

Statystyki spotkania

***

W trzecim spotkaniu zobaczyć mogliśmy sąsiadów „zza miedzy”. Mecze Zbarzewa i Jezierzyc Kościelnych zawsze dostarczają wiele emocji. Nie inaczej było i tym razem. Gra była wyrównana i długo utrzymywał się remis 1:1.  Mecz był również dość ostry – sędziowie pokazali 3 żółte kartki. W drugiej połowie zawodnicy z Jezierzyc „wrzucili drugi bieg” strzelając rywalom kilka goli.

Statystyki spotkania

***

Tuż przed meczem Artur Musielak, zawodnik Bukówca Górnego, odebrał statuetkę dla Zawodnika V Kolejki przyznawaną w głosowaniu na fanpage,u Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji na portalu facebook.com.

Mecz pomiędzy Bukówcem Górnym i Grotnikami także zawsze elektryzowały. Mogliśmy spodziewać się kilku goli, co ostatecznie się sprawdziło. Grotniki Team, pomimo zaangażowania, nie sprostały liderowi tabeli. Bukówiec po dobrej grze przed ostatnią kolejką nadal przewidzi w tabeli z punktem przewagi nad Włoszakowicami.

Statystyki spotkania

***

W tabeli Jezierzyce Kościelne wskoczyły na 4 miejsce w tabeli i mają realne szanse na zajęcie na koniec ligi 4 miejsca. Z ostatniego miejsca w tabeli wydostała się także FC Sądzia – po raz pierwszy od startu ligi.  

Aktualna tabela

***

W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Artur Musielak z Bukówca Górnego z 16 golami. Na drugim miejscu Oskar Grześkowiak (Grotniki Team). Na najniższym stopniu podium ex aequo znajdują się Artur Migdałek (Szoguny Krzycko Wielkie) oraz Przemysław Pawłowski (Włoszakowice) jednak pierwszy z nich nie poprawi już prawdopodobnie swojego wyniku z uwagi na odniesioną kontuzję.

Klasyfikacja strzelców

***

W tabeli Fair Play nastąpiła znacząca zmiana. Zbarzewo po raz pierwszy w tym sezonie zostało ukarane karą indywidualną w postaci żółtej kartki. Jedynym zespołem, który nie zgromadził na swoim koncie żadnej kartki to Szoguny Krzycko Wielkie.

***

Ostatnie kolejka odbędzie się tym razem w niedzielę, 26 września. Pierwszy mecz już o godzinie 10.

Arkadiusz Szymczak
zdj. Adam Marciniak