Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Liga Gminna 2021 zakończona

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

W niedzielę 26 września zakończyły się rozgrywki w ramach Ligi Gminnej 2021 w piłce nożnej. Zmagania piłkarzy trwały od maja z krótką, wakacyjną przerwą.

W tym sezonie walka o zwycięstwo trwała do ostatniej kolejki. W grze o tytuł mistrzowski przed VII kolejką pozostały Bukówiec Górny oraz Włoszakowice. W tabeli w porównaniu z kolejką VI zaszło sporo zmian. Zapraszamy do zapoznania się z ostatnią tegoroczną relacją.

***

W pierwszym spotkaniu Bukówiec Górny musiał wygrać, by zapewnić sobie tytuł. Sztuka ta udał się bez oddania choćby jednego strzału, gdyż ich rywale z Jezierzyc Kościelnych nie stawili się na meczu. Bukówiec Górny został zwycięzcą Ligi Gminnej 2021! 

Bukówiec Górny – Jezierzyce Kościelne 6:0 (walkower)

Marcin Dudzik (Bukówiec Górny) otrzymał statuetkę dla Zawodnika VI Kolejki Ligi Gminnej.

 

***

W drugim spotkaniu Szoguny Krzycko Wielkie zmierzyły się z zespołem Grotniki Team. Dzięki wynikowi z pierwszego meczu tej kolejki, Szoguny zapewniły sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Grotniki z kolei walczyły o zajęcie 4 miejsca na zakończenie rozgrywek. Zawodnicy kapitana Adriana Józefowskiego musieli wygrać swoje spotkanie i liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodniczy z Krzycka, jednak piłkarze z Grotnik odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron do siatki rywali trafiali już tylko zawodnicy Grotnik. Mecz zakończył się wysokim wynikiem na niekorzyść piłkarzy z Krzycka Wielkiego.

Statystyki spotkania

***

W trzecim spotkaniu zmierzyły się zespoły ze Zbarzewa i FC Sądzi. Przed tym spotkaniem Sądzia miała na swoim koncie 1 punkt, ich rywale na pierwsze ligowe punkty jeszcze czekali. Mecz był wyrównany, z wieloma akcjami i kilkoma bramkami. Po stronie Zbarzewa dubletem popisał się Mariusz Cielon, po stronie Sądzi dwie bramki strzelił Marcin Nabywaniec. Ostatecznie to piłkarze ze Zbarzewa strzelili jedną bramkę więcej. Pierwsza wygrana w sezonie w ostatniej kolejce pozwoliła na awans na przedostatnie miejsce w tabeli kosztem FC Sądzi.

Statystyki spotkania

***

W ostatnim spotkaniu Włoszakowice, które poprzez mistrzostwo Bukówca Górnego zajęły drugie miejsce, zagrały z Orłem Dłużyna. Drużyna z Dłużyny przed ostatnią kolejką zajmowała 5 pozycję musiała wygrać, by zakończyć ligę tuż za podium. Włoszakowice rozpoczęły spotkanie grając w 5 zawodników. W pierwszej połowie widać było delikatną przewagę Orła, co udokumentowali strzeloną bramką schodząc na przerwę z prowadzeniem. W drugiej połowie Włoszakowice grały już w pełnym składzie, co przełożyło się na końcowy wynik. Włoszakowice, choć nie musiały, to wgrały ostatnie spotkanie prezentując ambicję.

Statystyki spotkania

***

Po ostatnim gwizdku nastąpiła ceremonia zakończenia ligi oraz wręczenie pucharów i nagród, których dokonał wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz Radny rady Gminy Włoszakowice Marius Sujecki. Ostateczna klasyfikacja przedstawiła się następująco;

 1. Bukówiec Górny
 2. Włoszakowice
 3. Szoguny Krzycko Wielkie
 4. Grotniki Team
 5. Jezierzyce Kościelne
 6. Orzeł Dłużyna
 7. Zbarzewo
 8. FC Sądzia

Pełna tabela znajduje się tutaj.

Najskuteczniejszym strzelcem został Artur Musielak (Bukówiec Górny) który strzelił dla swojego zespołu 16 bramek. Tyle samo na koncie miał Oskar Grześkowiak (Grotniki Team), lecz w związku z tym, że w klasyfikacji drużyn jego drużyna była niżej, musiał zadowolić się drugą pozycją. Na najniższym stopniu podium w tej klasyfikacji stanął Przemysław Pawłowski (Włoszakowice).

Pełna lista strzelców znajduje się tutaj.

W klasyfikacji Fair Play zwycięzcą została drużyna Szoguny Krzycko Wielkie. Przez całe rozgrywki zawodnicy tej drużyny nie zostali ukarania ani razu karą indywidualną w postaci kartki.

Pełna klasyfikacja Fair Play znajduje się tutaj.

Na zakończenie wójt wręczył również pamiątkowe medale z podziękowaniami dla osób, które przyczyniły się do organizacji ligi.

Liga Gminna objęta była Honorowym Patronatem Wójta Gminy Włoszakowice.

***

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji ligi, tj. Grzegorzowi Trojanowskiemu, sędziom Grzegorzowi Powałowskiemu i Bronisławowi Tkaczowi, ratownikowi medycznemu Adamowi Lemańskiemu, opiekunom Orlika Krzysztofowi Kaczmarkowi i Bartoszowi Kubackiemu oraz fotografowi ligi Adamowi Marciniakowi. Dziękuję drużynom oraz kapitanom tych drużyn za dobry, pełen pozytywnych emocji sezon.

Arkadiusz Szymczak

zdj. Adam Marciniak

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR