Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wkrótce Puchar Polski w kolarstwie przełajowym „Cześć i Chwała Zwycięzcom” we Włoszakowicach

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

29 grudnia (środa) na terenie Włoszakowic odbędzie się kolejna edycja Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Jak co roku impreza zostanie zorganizowana pod nazwą „Cześć i Chwała Zwycięzcom” nawiązując do zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Puchar Polski w kolarstwie na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych organizowanych na terenie naszej gminy. Cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród kolarzy oraz działaczy kolarskich. Co roku organizacja stoi na najwyższym poziomie, co zaowocowało możliwością organizacji Mistrzostw Polski w tym roku.

Podobnie jak w latach poprzednich, wydarzenie odbędzie się we włoszakowickim parku i jego najbliższych okolicach. Czasowo zostanie zamknięta ul. Zalesie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kurpińskiego do Poradni Lekarzy Rodzinnych (przy policji). Starty zaplanowano od godziny 10 do 16. W tym czasie przejazd przez wymieniony wyżej odcinek będzie niemożliwy.

Impreza co roku ściąga do Włoszakowic śmietankę polskiego kolarstwa. Przygotowania do imprezy tej rangi trwają bardzo długo i wymagają wielkiego zaangażowania wielu osób.

Dlatego zwracamy się z apelem o zaprzestanie niszczenia wytyczonych już tras. Niestety codziennie dochodzi do wyrywania i łamania kołków wyznaczających trasę wyścigu, które znajdują się w parku. Pamiętajmy, że Puchar Polski jest imprezą o randze ogólnopolskiej i jest możliwością wspaniałej promocji dla naszej społeczności i naszej gminy.

Arkadiusz Szymczak

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR