Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rośnie nowy talent żużlowy z terenu gminy Włoszakowice

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Żużel staje się coraz popularniejszy w gminie Włoszakowice. Do grona starszych kolegów Damiana Ratajczaka i Kacpra Pludry dołączył nowy żużlowiec, który mimo młodego wieku przejawia już spory talent.

13-letni Kacper Mania z Jezierzyc Kościelnych w tym sporcie realizuje się od roku. Swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę, co zauważyć można w osiąganych postępach. Zainteresowanie motocyklami przejawiał już od piątego roku życia, kiedy to po raz pierwszy wsiadł na quada. Po roku otrzymał już motocykl crossowy, a w ciągu kilku następnych lat zmieniały się jedynie modele jednośladów. 

Kacper wraz z tatą Piotrem od lat podczas żużlowych rozgrywek kibicowali drużynie Fogo Unia Leszno. To właśnie za namową ojca młody zawodnik chciał spróbować swych sił w speedwayu. Kacper reprezentuje leszczyński klub zaledwie od roku, jeżdżąc w klasie o mniejszej pojemności silnika - 250cc. 

Regularne treningi i zaangażowanie przynoszą efekty, a Kacper może pochwalić się już pierwszymi sukcesami. Zwyciężył między innymi w II rundzie Pucharu Ekstraligi 250 cc w Ostrowie Wielkopolskim. Doskonale prezentuje się także w drużynowych rozgrywkach w ramach Drużynowego Pucharu Ekstraligi w klasie 250 cm3. Razem z Unią Leszno zdobył 3 miejsce w klasyfikacji generalnej a w ostatniej rundzie na leszczyńskim stadionie zdobył komplet 12 punktów.

Jego największym sukcesem był jednak indywidualny występ podczas Mistrzostw Świata w kategorii 250cc (FIM Speedway Grand Prix 3). Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu pojechał doskonale zajmując 4 miejsce, choć gdyby nie wykluczenie w biegu dodatkowym mógłby zostać wicemistrzem świata w tej klasie.

Mimo iż młody żużlowiec zajął czwarte miejsce, to nie jest w pełni usatysfakcjonowany z wyniku i czuje niedosyt. Chce jeszcze bardziej skupić się na treningach, aby w przyszłorocznych zawodach stanąć na podium. Jego marzeniem jest spotkanie z Bartoszem Zmarzlikiem, który jest dla nastolatka autorytetem żużlowym.

Kacper trenuje w sezonie na torze żużlowym, co najmniej raz w tygodniu, dodatkowo uczęszcza również na treningi siłowe. Rodzice Kacpra podkreślają, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyrozumiałość dyrektora oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych.

Postępy Kacpra można śledzić na jego oficjalnym fanpage'u: Kacper Mania Racing

Tekst: Natalia Kurpisz
Zdjęcia: Paulina Mruk Social media menager #KMR406

2 Gru
XXIX ZŁAZ MIKOŁAJKOWY
02 12 10:00 - 14:00
3 Gru
Jarmark Gwiazdkowy
03 12 15:00 - 20:00
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

button GTS

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR