Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pracowity wrzesień włoszakowickich kolarzy

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Stowarzyszenie Klub Sportowy KOŁOWNIK Włoszakowice wciąż prężnie się rozwija. W ostatnim czasie jego członkowie aktywnie spędzają każdą wolną chwilę i to nie tylko na terenie gminy Włoszakowice, ale i całej Polski oraz poza jej granicami.

Miłośnicy kolarstwa przełajowego uczestniczyli w kolejnej edycji Ligi Szkółek Kolarskich w Jakubowie. W kategorii 2012 oraz młodsi Filip Majcherek ukończył wyścig na 19. pozycji. Wśród Żaków najlepszym okazał się Maksymilian Jabłoński, a trzynasty był Jakub Wiązania. W kategorii Młodziczki Zuzanna Michalewicz zajęła 3. pozycję, a Dominika Skorupińska 4. Młodzik Michał Wiązania ukończył wyścig na pozycji 20.

W Głuchołazach Żak Tomasz Michalewicz na wymagającej trasie dojechał na 16. pozycji spośród 30 uczestników. 

Kolarze wystartowali też podczas Kaczmarek Electric MTB w Zielonej Górze. Mikołaj Wawrzyniak ukończył wyścig na 146. pozycji open z czasem 1 godzina 7 minut. Z krótszym dystansem zmierzyli się Zuzanna Michalewicz (1. pozycja w Młodziczkach), Tomasz Michalewicz, Michał Wiązania i Jakub Wiązania.

W kolejnym wyścigu w cyklu Lubuska Liga Kolarska w Starym Kisielinie najlepiej poradziła sobie Zuzanna Michalewicz, która jako Młodziczek wywalczyła 3. pozycję.

Siedmiu kolarzy wzięło też udział w Lidze Szkółek Kolarskich MTB edycja Jerzmanowo. Wśród najmłodszych podopiecznych na pozycji 17. pojawił się Filip Majcherek, następnie na pozycji 21. Jędrzej Mierzyński. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii Żak zdobył Tomasz Michalewicz, szóste Maksymilian Jabłoński, a ósme Jakub Wiązania. W Młodzikach na 14. pozycji dotarł Michał Wiązania. W kategorii Młodziczki jako trzecia dojechała Dominika Skorupińska.

Z kolei w Wilkowie odbyła się ostatnia edycja Ligi Szkółek Kolarskich MTB Dolny Śląsk 2022. W wyścigu dla najmłodszych Filip Majcherek w kategorii Chłopcy 2012 r. i młodsi ukończył wyścig na 12. pozycji. Wśród Żaków Tomasz Michalewicz przyjechał jako pierwszy.

Sześciu uczestników szkółki wzięło udział w Mistrzostwach w Koźminku. Wśród klasy V najlepszy okazał się Maksymilian Jabłoński na 26. miejscu i Jakub Wiązania – 29. miejsce. Tomek Michalewicz zajął 6. miejsce – klasa VI. Natomiast Dominika Skorupińska na 7. miejscu kat. dziewczyny, Michał Wiązania – 31. miejsce i Mikołaj Waśkowiak – 32. miejsce jako klasa VII-VIII. 

Warto podkreślić, że Zuzanna Michalewicz wzięła również udział w rajdzie rowerowym „Gold Star Mission” zorganizowanym w USA dla upamiętnienia poległych na misjach wojskowych. Więcej o wyjeździe można przeczytać w artykule: Włoszakowiccy uczniowie w Stanach Zjednoczonych (wloszakowice.pl).

Tekst Natalia Kurpisz na podstawie informacji ze strony Kołownika Włoszakowice
Zdjęcia Kołownik Włoszakowice

 

2 Gru
XXIX ZŁAZ MIKOŁAJKOWY
02 12 10:00 - 14:00
3 Gru
Jarmark Gwiazdkowy
03 12 15:00 - 20:00
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

button GTS

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR