Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Weekendowa majówka bogata w imprezy

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Przed nami długi weekend majowy. W tym roku okres ten będzie niezwykle bogaty w wydarzenia.

Imprezowy maraton rozpoczniemy V Turniejem Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice zorganizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. W imprezie weźmie udział 6 drużyn reprezentujących miejscowości naszej gminy. Zmagania odbywać się będą w kategorii rocznika 2011 i młodsi. Rozpoczęcie zmagań o godzinie 12:00 na boisku Kompleksu Boisk Sportowych Orlik w Krzycku Wielkim.

Tego samego dnia Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach zaprasza na Koncert Odwrócony. Podczas koncertu pochodzący z Leszna Jakub Chwastyniak, wykonywać będzie popularne utwory głównie polskiej muzyki rozrywkowej we własnej aranżacji i opracowaniu. Chętni słuchacze będą zaproszeni do udziału w zgaduj-zgaduli, polegającej na odgadywaniu tytułów względnie wykonawców granych przez niego utworów. Wśród osób, które najlepiej odpowiedzą, losowana będzie publicznie nagroda. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 17 w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach.

2 maja, w Dzień Flagi, na terenie boiska do zawodów konnych u zbiegu ulic Powstańców Wielkopolskich i Wańskiego w Bukówcu Górnym odbędzie się Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych organizowana przez Powiatowe Koło Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Lesznie. Wystawa rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 17. Następnie Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach zaprasza na koncert w stylu country, a gwiazdą popołudnia będzie leszczyński zespół Gładek Brothers Band. Rozpoczęcie koncertu około godziny 17:30.

Narodowe Święto Trzeciego Maja tradycyjnie rozpoczniemy od uroczystej mszy świętej za Ojczyznę, która rozpocznie się o godzinie 10 na terenie stadionu im. Leszka Jagodzika we Włoszakowicach.

Kolejną imprezą będą XXX Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi im. Józefa Lipowego w Bukówcu Górnym, których głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 13, jednak już po godzinie 12 ulicami Bukówca Górnego przejedzie korowód złożony z uczestników zawodów. Na plac zawodów uczestnicy przejazdu zostaną wprowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Blue Brass Band i Mażoretki Twins. Na zebranych tego dnia widzów czekać będzie jak zwykle wiele atrakcji – poza widowiskowymi zmaganiami powożących można będzie skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, kupić artykuły związane z jeździectwem a na najmłodszych czekać będą między innymi zamki dmuchane i przejażdżki kucykami. Podobnie jak w roku 2022, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy przygotują specjalnie dla Państwa przysmaki kuchni tradycyjnej i nie tylko.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia.

Arkadiusz Szymczak

button GTS

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR