Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Gminni żużlowcy z mistrzowskimi tytułami

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Sierpień obfitował w imprezy żużlowe rangi Mistrzostw Polski oraz Europy w których udział wzięli Damian Ratajczak z Krzycka Wielkiego oraz Kacper Mania z Jezierzyc Kościelnych. Wychowankowie Unii Leszno a zarazem mieszkańcy naszej gminy zajęli w/w imprezach miejsca na podium.

Do sukcesów opisanych w artykule Wicemistrzowie z Krzycka Wielkiego i Jezierzyc Kościelnych nasi żużlowcy dołożyli kolejne sukcesy.
Damian Ratajczak zdobył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że brąz wywalczony przez Damiana, jest siódmym medalem z tego kruszcu w historii Unii Leszno. Przed nim na trzecim stopniu podium stawali między innymi Roman Jankowski czy Damian Baliński.
Największy sukces Damian odniósł 2 września w czeskich Pardubicach, gdzie zdobył złoty medal podczas finału Mistrzostw Europy Par U-19.

Z kolei Kacper Mania w ostatni dzień sierpnia na torze bydgoskiej Polonii zdobył złoty medal w turnieju Mistrzostw Europy Par w klasie 250 cm3. Podczas całego turnieju reprezentant Polski zdobył komplet punktów potwierdzając tym samym swoją wysoka formę. Kolejny sukces wychowanek Unii Leszno odnióśł 6 września na torze w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ostatecznie zdobył pierwsze miejsce Pucharu Ekstraligii w klasie 250 cm3.

Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju i wielu sukcesów!