Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kolejne sukcesy młodych żużlowców z terenu gminy Włoszakowice

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Sukcesów żużlowych mieszkańców gminy Włoszakowice ciąg dalszy. Przypomnijmy, że sport ten zyskuje coraz większą popularność w naszej gminie, o czym świadczą kolejne zwycięstwa.

Pod koniec września w Opolu rozegrano turniej kadry narodowej juniorów. Trzecie miejsce udało się wywalczyć Damianowi Ratajczakowi z Krzycka Wielkiego. Mimo przerwanych zawodów ze względu na opady deszczu, zawodnik Fogo Unii Leszno zakończył zmagania na podium z wynikiem 7 punktów.

Dużym kolejnym sukcesem może pochwalić się również Kacper Mania z Jezierzyc Kościelnych, który na stadionie Wybrzeża Gdańsk podczas Mistrzostw Polski klasy 250 cm3, został wicemistrzem Polski. Był to trzeci turniej, kończący cykl walki w Mistrzostwach Polski o tej klasie.

Z kolei Kacper Pludra z Krzycka Wielkiego, na co dzień występujący w barwach ZOOleszcz GKM Grudziądz, został nominowany w plebiscycie Szczakiele 2022 w kategorii „niespodzianka sezonu”. Nominacja była następstwem dobrych występów w PGE Speedway Ekstralidze oraz zajęcia II miejsca w Finale Srebrnego Kasku, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. Na swoim koncie może zapisać także zdobycie 3. miejsca podczas Mistrzostw Europy Par.

Młodym żużlowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.