Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Znamy zwycięzców Plebiscytu Sportowego Gminy Włoszakowice

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

17 marca Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz szósty zorganizował Galę Sportu, podczas której nagrodzono osoby związane ze sportem oraz naszą gminą. Impreza miała miejsce w sali trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach i była zwieńczeniem rozpoczętego w styczniu Plebiscytu Sportowego Gminy Włoszakowice.

Punktualnie o 19 wydarzenie rozpoczęło się od występu zespołu HASH. Następnie prowadzący Galę Arkadiusz Szymczak - kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji powitał wszystkich obecnych, wśród których znaleźli się między innymi Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, Wicestarosta Leszczyński Maciej Wiśniewski, Sekretarz Gminy Włoszakowice Karolina Chlebowska, Przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz, Radni Rady Gminy Włoszakowice, członkowie Kapituły, laureaci z osobami towarzyszącymi, prezesi klubów sportowych a także dyrektorzy szkół.

Po krótkim wstępie przystąpiono do nagradzania w pięciu kategoriach. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym o zwycięstwie decydowały głosy członków Kapituły. Głosujący SMS-ami wybrali natomiast najpopularniejszych w poszczególnych kategoriach.
W kategorii Impreza Roku 2022 Kapituła przyznała pierwsze miejsce Pucharowi Polski w Kolarstwie Przełajowym CX Włoszakowice „Cześć I Chwała Zwycięzcom” dla Upamiętnienia 104 Rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W imieniu głównego organizatora KS KOŁOWNIK Włoszakowice nagrody odebrali Grzegorz Mierzyński oraz Barbara Dąbkowska.
W tej kategorii kolejne miejsca zdobyły wydarzenia:

2 miejsce - 36 Bieg Sokoła (TG „Sokół” w Bukówcu Górnym)
3 miejsce - Cykl Imprez Turystyczno-Krajoznawczych (MKKT-PTTK „ŁAZIKI” Włoszakowice)
4 miejsce - XXVII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldboy’s o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice (TG Sokół Włoszakowice)
5 miejsce - XXIX Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi im. Józefa Lipowego (Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji)
6 miejsce - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim (UKS Dragon Długie Stare)
Miejsce 7 ex aequo przypadło dwóm wydarzeniom tj.: Rodzinne Szachowanie - Turniej Szachów Drużynowych (UKS przy ZSO Włoszakowice) oraz Inauguracja II Ligi Piłki Ręcznej (MTS Aktywne Włoszakowice)
9 miejsce - Turniej Fair Play w Dłużynie (Orzeł Dłużyna)

Najpopularniejszą Imprezą Roku 2022 został Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym CX Włoszakowice „Cześć I Chwała Zwycięzcom” dla Upamiętnienia 104 Rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Na kolejnych miejscach kolejno uplasowali się:

2 miejsce - XXVII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldboy’s o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice
3 miejsce - Cykl Imprez Turystyczno-Krajoznawczych
4 miejsce - Inauguracja II Ligi Piłki Ręcznej
5 miejsce - 36 Bieg Sokoła
6 miejsce - Rodzinne Szachowanie - Turniej Szachów Drużynowych
7 miejsce - XXIX Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi im. Józefa Lipowego 3 Maja
Miejsce 8 ex aequo zajęły Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim oraz Turniej Fair Play w Dłużynie.

Kapituła przyznała w tym roku dwie Nagrody Specjalne za wkład w rozwój sportu gminnego oraz promowanie sportu i gminy Włoszakowice. Pierwszą z nich został uhonorowany Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach. Statuetkę z rąk wójta odebrała Dorota Grygiel – Prezes BS Włoszakowice. Drugą Nagrodę Specjalną otrzymał Marek Kot - wieloletni prezes i działacz Klubu Sportowego Dąb Boguszyn

W kategorii Trener Roku 2022 pierwsze miejsce zdobył Ryszard Kmiecik – trener SPR Włoszakowice. Na kolejnych miejscach uplasowali się:

2 miejsce - Tomasz Gorwa (UKS Dragon Długie Stare)
3 miejsce - Jędrzej Zając (GKS Włoszakowice)
4 miejsce - Łukasz Maciąg (TG „Sokół” Włoszakowice)
5 miejsce - Mikołaj Poloch (KS Kołownik Włoszakowice)
6 miejsce - Michał Ratajczak (KS Dąb Boguszyn)

Najpopularniejszym Trenerem Roku 2022 został Mikołaj Poloch. Na kolejnych miejscach w tej kategorii uplasowali się:

2 miejsce - Michał Ratajczak
3 miejsce - Łukasz Maciąg
4 miejsce - Ryszard Kmiecik
5 miejsce - Jędrzej Zając
6 miejsce - Tomasz Gorwa

Działaczem Roku 2022 został Tomasz Pawłowski – prezes TG „Sokół” Włoszakowice. Kolejne miejsca zajęli następujący Działacze:

2 miejsce - Kamil Szymczak (Szoguny Krzycko Wielkie)
3 miejsce - Wiesława Walkowska (UKS przy ZSO Włoszakowice)
4 miejsce - Jan Kot (TG „Sokół” w Bukówcu Górnym)
5 miejsce - Krzysztof Weiss (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)

Najpopularniejszym Działaczem Roku 2022 został Kamil Szymczak (Szoguny Krzycko Wielkie). Kolejne miejsca zajęli:

2 miejsce - Tomasz Pawłowski
3 miejsce - Krzysztof Weiss
4 miejsce - Jan Kot
5 miejsce - Wiesława Walkowska

W kategorii Młodzieżowiec Roku 2022 pierwsze miejsce zdobył Marcin Antoszewski (UKS Dragon Długie Stare). Na kolejnych miejscach znaleźli się:

2 miejsce - Maria Pracharczyk (LKLA „Krokus” Astromal Leszno)
3 miejsce - Jakub Pracharczyk (LKLA „Krokus” Astromal Leszno)
4 miejsce - Damian Ratajczak (Unia Leszno)
5 miejsce - Klaudia Kicińska (AZS AWF Warszawa)
6 miejsce - Jan Pracharczyk (LKLA „Krokus” Astromal Leszno)
7 miejsce - Gabriela Lipelt (UKS „Junior” w Lipnie)
8 miejsce - Zuzanna Michalewicz (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
9 miejsce - Kacper Mania (Unia Leszno)
10 miejsce - Tomasz Michalewicz (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
11 miejsce - Julia Konieczna (MTS Aktywne Włoszakowice – Mażoretki „TWINS”)
12 miejsce - Natalia Konieczna (MTS Aktywne Włoszakowice – Mażoretki „TWINS”)
13 miejsce - Maciej Lecki (MTS Aktywne Włoszakowice)
14 miejsce - Nikodem Lorenz (MTS Aktywne Włoszakowice)
15 miejsce - Dominika Skorupińska (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
16 miejsce - Nikodem Kaźmierczak (SKS „Sokoliki” w Bukówcu Górnym)
17 miejsce - Maksymilian Jabłoński (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
18 miejsce - Jakub Wiązania (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
19 miejsce - Michał Wiązania (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)

Najpopularniejszym Młodzieżowcem Roku 2022 została Klaudia Kicińska (AZS AWF Warszawa). Kolejne miejsca zajęli: