Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Marcin Antoszewski z kolejnym mistrzowskim tytułem

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

W dniach 27-28 maja 2023 roku w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo olimpijskim. W zawodach udział wziął reprezentujący barwy klubu UKS „Dragon” Długie Stare mieszkający we Włoszakowicach Marcin Antoszewski, który został Mistrzem Polski Juniorów w kategorii junior +78 kg.

W rywalizacji udział wzięły 42 kluby z całej Polski z czego UKS „Dragon” Długie Stare w klasyfikacji drużynowej uplasował się na miejscu 6. Organizatorem imprezy był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego a gospodarzem zawodów Uczniowski Klub Sportowy Oaza Kórnik. Turniej rozgrywany był zgodnie z regulaminami stosowanymi w PZTO i zostały rozegrany systemem pucharowym bez repasaży.
Warto przypomnieć, że Marcin na przełomie marca i kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczył złoty medal w Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim w kategorii junior +78 kg.