Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Weekendowe zmagania piłkarskie na Orliku

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

15 i 16 lipca Kompleks Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim stał się areną piłkarskich zmagań. W sobotę podczas V Turnieju o Puchar Szoguna w zmaganiach uczestniczyli piłkarze powyżej 16 roku życia, dzień później w II Turnieju Oldboys wystąpili ponowie, którzy ukończyli 35 lat.

Sobotni turniej otworzył Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak. Upalna temperatura nie przestraszyła zawodników i w turnieju wzięło udział 5 drużyn grając systemem "każdy z każdym”. Organizatorzy na dwa dni zmagań przygotowali specjalne dysze schładzające, z których korzystali nie tylko zawodnicy ale także kibice.

W sumie rozegrano 10 szesnastominutowych spotkań. Każda z drużyn mogła zwyciężyć w czterech meczach – ta sztuka udała się drużynie KS Drewno Gołanice, która została zwycięzcą rozgrywek. Na kolejnym miejscu uplasował się zespół FC Hammers a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna gospodarzy, czyli Szoguny Krzycko Wielkie. Tuż za nimi zawody ukończył Orzeł Dłużyna a stawkę zamknęła drużyna Grotniki Team.

Królem strzelców z 7 golami został Adam Batura, Bramkarzem Turnieju Eliasz Kuźniak a MVP Turnieju (Nagroda dla najlepszego zawodnika przyznawana przez innych zawodników) Artur Jurga. Wszyscy zawodnicy reprezentowali KS Drewno Gołanice.

W niedzielę w zmaganiach wzięło udział także 5 drużyn. Tu również rozegrano 10 szesnastominutowych meczów w systemie „każdy z każdym”. Zwycięzcą został KP Las Puszczykowo zwyciężając we wszystkich swoich czterech spotkaniach. Wicemistrzem zmagań został Kormoran Święciechowa a podium uzupełniła drużyna Szoguny Krzycko Wielkie. Czwarte miejsce zajął Sokół Włoszakowice a Sporting Przemęt uplasował się na pozycji piątej.

Królem strzelców z trzema bramkami został Maciej Łuczak a Bramkarzem Turnieju Robert Żyski. MVP Turnieju został Przemysław Babijów. Wszyscy piłkarze reprezentowali zwycięski zespół z Puszczykowa.

Przez dwa dni organizatorzy przygotowali dla zawodników ogromną ilość wody, strefę gastronomiczną oraz wspomniane dysze schładzające. Głównym pomysłodawcą imprezy były Szoguny Krzycko Wielkie. Współorganizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.