Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Młody żużlowiec z Jezierzyc Kościelnych czwartym zawodnikiem świata

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Kacper Mania zajął 4 miejsce podczas piątkowego finału Mistrzostw Świata w klasie 250 cm3. Zawody rozegrano na torze w szwedzkiej Malilli.

Awans do finały Kacper zapewnił sobie zajmując trzecie miejsce w rozegranym w szwedzkim Vastervik półfinale SGP3, gdzie zdobył 12 punktów (3,2,1,3,3).

Podczas finału mieszkańcowi naszej gminy zabrakło trochę szczęścia. Po czterech seriach startów Kacper miał w dorobku 11 punktów (2,3,3,3) i medal był w zasięgu ręki.
W biegu 17 młody zawodnik przyjechał na metę jako czwarty. W biegu dodatkowym walka o brązowy medal również nie potoczyła się po myśli reprezentanta Polski, który ostatecznie w finale zajął najmniej lubiane przez sportowców 4 miejsce.

Warto dodać, że w rozegranych niedawno w Motali (Szwecja) Mistrzostwach Europy par 250cc Polska zajęła drugie miejsce. W tych zawodach Kacper zdobył łącznie punktów (2,3,3,1).

Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.