Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Piłkarze ręczni SPR Włoszakowice zakończyli sezon ligowy

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
środa, 15 maj 2024 08:22

Piłkarze ręczni SPR Włoszakowice zakończyli sezon ligowy Wyróżniony

Dobiegł końca kolejny sezon ligowy naszych szczypiornistów.

Zespół Seniorów pod wodzą Ryszarda Kmiecika oraz Bartłomieja Budnera po raz kolejny rywalizował w II lidze mężczyzn, ostatecznie zajmując 6 miejsce w grupie I, gromadząc na swoim koncie 30 punktów.

Mijający sezon ligowy drugoligowcy niewątpliwie zaliczyć mogą do udanych. Dowodem na to jest runda jesienna, którą to zawodnicy zakończyli na 3 miejscu. Na nieco gorszy wynik drużyny w rundzie wiosennej wpływ miały liczne kontuzje, które przytrafiły się m.in. podstawowym zawodnikom - Jakubowi Kołodziejczykowi oraz Bartoszowi Przydróżnemu.

W czołówce najlepszych strzelców II ligi grupa I znalazło się dwóch przedstawicieli SPR - Joachim Ławecki z dorobkiem 130 zdobytych bramek (3 miejsce) i Wiktor Mejza, autor 107 trafień (8 miejsce).

Warto wspomnieć również o zespołach młodzieżowych Juniorów Młodszych i Młodzików włoszakowickiego SPR.

Pierwszy z wymienionych zespołów prowadzi trener Bartłomiej Budner. Dodać należy, że dwóch zawodników zespołu - Jan Ciesielski - zdobywca 98 bramek (4 miejsce) i Maciej Lecki - strzelec 93 bramek (5 miejsce), znaleźli się w pierwszej "10" najlepszych snajperów Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Bardzo dobry sezon rozegrali Młodzicy SPR Włoszakowice, którzy otarli się o podium Mistrzostw Wielkopolski i awans do rozgrywek centralnych o Puchar ZPRP.

Podopieczni trenera Huberta Szkudelskiego zajęli ostatecznie IV miejsce w Wielkopolskiej Lidze Młodzików, a aż trzech zawodników drużyny znalazło się w czołówce najlepszych strzelców ligi.

Sporym wyróżnieniem dla całego klubu było powołanie Tobiasza Koteckiego, Nikodema Lorenza i Macieja Leckiego do kadry wojewódzkiej Wielkopolski, z którą to trójka naszych Młodzików zdobyła Mistrzostwo Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej.

SPR Włoszakowice reprezentowany również był na arenach sportowych przez zespoły dziecięce (Dzieci Młodsze i Dzieci), które rozegrały liczny cykl turniejów ligowych, rywalizując i zdobywając nowe doświadczenia meczowe ze swoimi rówieśnikami z całego województwa wielkopolskiego.

Włoszakowiccy szczypiorniści mają w planach kilka tygodni treningów. Następnie półtoramiesięczna przerwa wakacyjna, po której zawodnicy powrócą do hali sportowej, żeby rozpocząć przygotowania do sezonu ligowego 2024/2025.

Zawodnicy SPR Włoszakowice dziękują kibicom za niesamowity doping na trybunach, szczególnie tym, którzy za naszymi drugoligowcami jeździli na każdy mecz wyjazdowy oraz sponsorom i władzom samorządowym za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Natalia John-Marcinkowska na podstawie informacji zawartych na stronie mts.wloszakowice.pl

Czytany 315 razy

button GTS

kalendarz

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR