Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rowery, tenis oraz strzelectwo – tak minął drugi dzień Gminnego Tygodnia Spotu

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
wtorek, 11 czerwiec 2024 06:19

Rowery, tenis oraz strzelectwo – tak minął drugi dzień Gminnego Tygodnia Spotu Wyróżniony

W ramach Gminnego tygodnia Sportu na terenie gminy Włoszakowice w niedzielę miały miejsce kolejne imprezy sportowe: wyścigi rowerowe, dzień tenisa ziemnego oraz turniej strzelecki.

Wyścigi Rowerowe

Od godziny 10 w parku we Włoszakowicach łącznie 59 zawodników stanęło do rywalizacji w Rowerowych Mistrzostwach Gminy Włoszakowice.
Zgodnie z regulaminem uczestnicy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych:

Krasnale bez podziału na dziewczęta i chłopców 2 – 4 lata (ur. 2020- 2022). Dystans około 150 metrów najszybciej pokonali:

1. Michał Pawłowski,
2. Oliwier Przylepa,
3. Zuzanna Szmyt.

Przedszkolaki 5 – 6 lat bez podziału na dziewczęta i chłopców (ur. 2018 i 2019). Na dystansie około 300 metrów najszybsi okazali się:

1. Damian Pawłowski,
2. Natan Grześkowiak,
3. Tomasz Bajon.

8 lat z podziałem na dziewczęta oraz chłopców (ur. 2016). Dystans około 750 metrów najszybciej pokonali:

3. Jan Kubicki ZSO Włoszakowice

9 lat z podziałem na dziewczęta oraz chłopców (ur. 2015). Na dystansie około 1500 metrów w kategorii dziewcząt najlepsze były:

1. Zofia Frąckowiak KS KOŁOWNIK Włoszakowice
2. Michalina Grześkowiak Włoszakowice

1. Miron BEBA KS KOŁOWNIK WŁOSZAKOWICE
2. Szymon Bajon SZOGUNY KRZYCKO WIELKIE
3. Franciszek Boryczka Szkoła Podstawowa im.. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie

10 lat z podziałem na dziewczęta oraz chłopców (ur.2014).

Dystans około 1500 metrów najszybciej pokonali: Maja Jabłońska reprezentująca KS KOŁOWNIK Włoszakowice oraz Olaf Jagodzik reprezentujący Szkołę Podstawową we Włoszakowicach.

wyścig dla wszystkich chętnych od rocznika 2013 i starszych w tzw. Wyścigu australijskim kiedy po każdym okrążeniu odpadają ostatni zawodnicy i zdublowani najlepsi byli:
1. Tomasz Michalewicz KS KOŁOWNIK Włoszakowice
2. Szymon Piechowiak KS KOŁOWNIK Włoszakowice
3. Maksymilian Jabłoński KS KOŁOWNIK Włoszakowice

Najlepsi otrzymali unikatowe koszulki Mistrza Gminy Włoszakowice oraz pamiątkowe statuetki.
Współorganizatorem imprezy był KS KOŁOWNIK Włoszakowice.

***

Dzień Tenisa Ziemnego

Impreza odbyła się na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim. Na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji związanych z tenisem i nie tylko. Wymienić tu należy m.in. atrakcje dla najmłodszych w postaci kolorowanek, gry w badmintona czy gry w tenisa. Osoby, które nigdy wcześniej nie trzymały rakiety w ręku miały okazję spróbować swych sił dzięki wskazówkom udzielanym przez profesjonalnych instruktorów. Nie zabrakło również emocji związanych z rozegranym turniejem. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
1. Mateusz Rodzeń
2. Wojciech Augustyniak
3. Rafał Zdanowski

4. Jagoda Rodzeń

Wiadomo, że tenis ziemny to wymagająca gra, dlatego dla wszystkich obecnych podczas imprezy zostały przygotowane zdrowe słodycze.
Klimat imprezy świetnie uchwyciła Jagoda Rodzeń, która przygotowała poniższy film.

***

Turniej Strzelecki

Niedzielne imprezy sportowe zamykał Turniej Strzelecki. Zawody zostały zorganizowane na terenie strzelnicy, która na co dzień jest siedzibą Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego im. Świętego Huberta.
W popołudniowym zawodnicy stanęli do rywalizacji w czterech kategoriach indywidualnych.