Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rozpoczyna się druga edycja Gminnego Tygodnia Sportu

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
czwartek, 06 czerwiec 2024 10:44

Rozpoczyna się druga edycja Gminnego Tygodnia Sportu Wyróżniony

8 czerwca turniejem szachowym oraz regatami rozpoczną się tegoroczne zmagania w ramach Gminnego Tygodnia Sportu. Przez najbliższe 10 dni na mieszkańców naszej gminy czeka wiele imprez sportowych skierowanych do wszystkich grup wiekowych oraz płci.

Pierwszą imprezą wchodzącą w GTS 2024 będzie VI kolejka Ligi Gminnej, która tradycyjnie odbywa się na boisku piłkarskim Kompleksu Boisk Sportowych Orlik w Krzycku Wielkim. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi jednak podczas Regat o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice. Impreza rozpocznie się o godzinie 10 i odbywać się będzie na Jeziorze Dominickim. Biuro regat znajdować się będzie na terenie Ośrodka Żeglarskiego w Boszkowie-Letnisku. Równocześnie z regatami rozpocznie się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice, który rozgrywany będzie w auli ZSO Włoszakowice.

Już dzień później na chętnych uczestników czekać będą kolejne imprezy. O godz. 10 w parku we Włoszakowicach wystartują Rowerowe Mistrzostwa Gminy Włoszakowice dla dzieci. Na zwycięzców czekają między innymi koszulki, których wizualizację przedstawiamy w galerii poniżej. Od godziny 12 na krzyckim Orliku odbywać się będzie Dzień Tenisa Ziemnego. W ramach imprezy wiele gier i zabaw dla dzieci, bezpłatne zajęcia pokazowe, kącik gastronomiczny oraz turniej tenisa ziemnego. Od godziny 14 Włoszakowickie Bractwo Kurkowe in. Świętego Huberta zaprasza na swoją strzelnicę na turniej strzelecki. Zawody odbędą się w sumie w czterech kategoriach: wiatrówka kobiety, wiatrówka mężczyźni, kbks kobiety i kbks mężczyźni.

Następne imprezy odbywać się będą w kolejnych dniach. Na chętnych czekać będzie między innymi turniej tenisa stołowego, marszobiegi na orientację oraz Nordic Walking, zajęcia z jogi lub turnieje, między innymi Petanque (bulle), turniej kopa sportowego czy rajd kolarko-pieszy. Także w godzinach szkolnych uczniowie z terenu naszej gminy rywalizować będą w licznych zawodach sportowych, jak choćby zawody klas I-III oraz czwórbój lekkoatletyczny.

Zwieńczeniem GTS 2024 będzie strefa kibica podczas meczu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 Polska – Holandia. Więcej informacji już wkrótce!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wszystkimi imprezami – wystarczy kliknąć w baner poniżej a następnie w interesujący nas plakat.

GTS 2024

 

Wszystkie imprezy odbywają się pod patronatem wójta gminy Włoszakowice!

Do zobaczenia podczas imprez!

Arkadiusz Szymczak
kierownik GOSiR

447753045 983542647104467 6820350879985191469 n

Czytany 784 razy
21 Cze
21 Cze
Joga
21 06 17:00 - 18:00
22 Cze
Spotkanie żeglarskich pokoleń
22 06 10:00 - 17:00
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

button GTS

kalendarz

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR